SQM50P08-25L_GE3
DigiKeys produktnummer
SQM50P08-25L_GE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
SQM50P08-25L_GE3CT-ND - Remsbit (CT)
SQM50P08-25L_GE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SQM50P08-25L_GE3
Beskrivning
MOSFET P-CHANNEL 80V 50A TO263
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 80 V 50 A (Tc) 150W (Tc) Ytmontering TO-263 (D2PAK)
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
137 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
5350 pF @ 25 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effektförlust (max)
150W (Tc)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
FET-typ
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Drain till source-spänning (Vdss)
80 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (D2PAK)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
25mOhm vid 12,5A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA