PSMN1R7-40YLBX
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN1R7-40YLBXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN1R7-40YLBXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN1R7-40YLBXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN1R7-40YLBX
Beskrivning
PSMN1R7-40YLB/SOT669/LFPAK
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 200 A (Tc) 194W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,05V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
111 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
8138 pF @ 20 V
FET-typ
FET-funktion
Schottkydiod (hölje)
Teknologi
Effektförlust (max)
194W (Tc)
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,8mOhm vid 25A, 10V