TDR-960-24
DigiKeys produktnummer
1866-4912-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TDR-960-24
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 960W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 40A
Kategori
Ström - utgång (max)
40A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
960W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
94%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC
AC-spänning - Ingång
340-550VAC (3-fas)
Storlek/dimension
L 5,91" x B 4,33" x H 4,93" (150,0 x 110,0 x 125,2mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
480V
Godkännande myndighet
CB, CE, cULus
DC-spänning - Ingång (Max)
780V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
24V