SDR-960-24
DigiKeys produktnummer
1866-4460-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDR-960-24
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 960W
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 40A
EDA-/CAD-modeller
SDR-960-24 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
40A
Effekt (Watt)
960W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Effektivitet
94%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC
AC-spänning - Ingång
180-264VAC
Storlek/dimension
L 5,91" x B 4,33" x H 4,93" (150,0 x 110,0 x 125,2mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
254V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Spänning - utspänning 1
24V