NDR-480-24
DigiKeys produktnummer
1866-3522-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NDR-480-24
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 20A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NDR-480-24 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
20A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
480W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
92,5%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
AC-spänning - Ingång
90-264VAC
Storlek/dimension
L 5,06" x B 3,37" x H 4,93" (128,5 x 85,5 x 125,2mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
127V
Godkännande myndighet
CB, CE, cULus, TUV
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
24V