RPS480-24-CU
DigiKeys produktnummer
4106-RPS480-24-CU-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS480-24-CU
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 20A
Kategori
Ström - utgång (max)
20A
Tillverkare
Selec Controls USA Inc.
Effekt (Watt)
480W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Effektivitet
93,5%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
AC-spänning - Ingång
90-264VAC
Storlek/dimension
L 6,05" x B 2,36" x H 6,06" (153,7 x 60,0 x 154,0mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
127V
Godkännande myndighet
CE, cULus
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Standardnummer
62368-1; UL 508
Spänning - utspänning 1
24V