DPG30C200PC-TRL är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
IXYS
I lager: 40
Datablad
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 2 023
onsemi
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
I lager: 699
STMicroelectronics
Diodmatris 1 par gemensam katod 200 V 15A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
DPG30C200PC-TRL
DigiKeys produktnummer
DPG30C200PC-TRL-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DPG30C200PC-TRL
Beskrivning
DIODE ARRAY GP 200V 15A TO-263AA
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.26 V @ 15 A
Tillverkare
IXYS
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Omvänd återhämtningstid (trr)
35 ns
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 200 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Standard
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AA
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
15A