SBR10200CTB har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
SMC Diode Solutions
I lager: 780
Datablad
Similar
IXYS
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 2 023
Diodmatris 1 par gemensam katod 200 V 5A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
TO-263AB
SBR10200CTB
DigiKeys produktnummer
SBR10200CTBDI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SBR10200CTB
Beskrivning
DIODE ARRAY SBR 200V 5A TO263AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
920 mV @ 5 A
Tillverkare
Diodes Incorporated
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Omvänd återhämtningstid (trr)
20 ns
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 200 V
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Super-barriär
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
5A