MBRB10200CT
DigiKeys produktnummer
1655-MBRB10200CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1655-MBRB10200CT-ND - Remsbit (CT)
1655-MBRB10200CTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBRB10200CT
Beskrivning
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 200 V Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillverkare
SMC Diode Solutions
Ström - läckström @ Vr
1 mA @ 200 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Monteringstyp
Ytmontering
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Leverantörens enhetsförpackning
D2PAK
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
980 mV @ 5 A