BYQ28EB-200-E3/45 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
STMicroelectronics
I lager: 0
Datablad
Similar
IXYS
I lager: 0
Datablad
Bilden för BYQ28EB-200-E3/45 är inte tillgänglig
BYQ28EB-200-E3/45
DigiKeys produktnummer
112-BYQ28EB-200-E3/45-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYQ28EB-200-E3/45
Beskrivning
DIODE ARRAY GP 200V 5A TO-263AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 200 V 5A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
25 ns
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 200 V
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Grad
Automotive
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Standard
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
5A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 5 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)