SBR10200CTB-13-G
DigiKeys produktnummer
SBR10200CTBDITR-ND - Remsa och spole (TR)
SBR10200CTBDICT-ND - Remsbit (CT)
SBR10200CTBDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SBR10200CTB-13-G
Beskrivning
DIODE ARRAY SBR 200V 5A TO263AB
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 200 V 5A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
920 mV @ 5 A
Tillverkare
Diodes Incorporated
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Omvänd återhämtningstid (trr)
20 ns
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 200 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Super-barriär
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
5A