CCF1F10TTE
DigiKeys produktnummer
2019-CCF1F10TTETR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-CCF1F10TTECT-ND - Remsbit (CT)
2019-CCF1F10TTEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCF1F10TTE
Beskrivning
FUSE BRD MNT 10A 125VAC/VDC 2410
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 A 125 V AC 125 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2410 (metrisk 6125)
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
50A
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
27.7
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
cUL, UL
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,098" x H 0,098" (6,00 x 2,50 x 2,50mm)
Märkspänning - AC
125 V
DC-kallresistans
0.0075 Ohms