DPG30C200PC-TUB
DigiKeys produktnummer
238-DPG30C200PC-TUB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DPG30C200PC-TUB
Beskrivning
DIODE ARRAY GP 200V 15A TO263
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 200 V 15A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.26 V @ 15 A
Tillverkare
IXYS
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Omvänd återhämtningstid (trr)
35 ns
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 200 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Standard
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (D2PAK)
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
15A