FX8C-80P-SV(91)
FX8C-80P-SV(91)
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX8C-80P-SV(92)
DigiKeys produktnummer
26-FX8C-80P-SV(92)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX8C-80P-SV(92)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FX8C-80P-SV(92)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8C-80P-SV(92)
Beskrivning
CONN HDR 80POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX8C-80P-SV(92) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 10mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,175" (4,45mm)
Antal positioner
80
Basproduktens nummer
Stigning
0,024" (0,60mm)