FX8C-80S-SV(62) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 1 619
Datablad
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 846
Datablad
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX8C-80S-SV(62)
DigiKeys produktnummer
FX8C-80S-SV(62)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8C-80S-SV(62)
Beskrivning
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 6mm, 7mm, 9mm, 11mm
Höjd över kort
0,156" (3,96mm)
Stigning
0,024" (0,60mm)