FX8C-80P-SV(91)
FX8C-80P-SV(91)
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX8C-80P-SV(91)
DigiKeys produktnummer
H10698-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8C-80P-SV(91)
Beskrivning
CONN HDR 80POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX8C-80P-SV(91) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 10mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,175" (4,45mm)
Antal positioner
80
Basproduktens nummer
Stigning
0,024" (0,60mm)