FX6A-20S-0.8SV(71)
DigiKeys produktnummer
H10815-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6A-20S-0.8SV(71)
Beskrivning
CONN RCPT 20POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX6A-20S-0.8SV(71) Modeller
Kategori
Stigning
0,031" (0,80mm)
Förpackning
Rör
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 6mm, 7mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,157" (4,00mm)