FX6-20P-0.8SV1(71)
DigiKeys produktnummer
H125210-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6-20P-0.8SV1(71)
Beskrivning
CONN HDR 20POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX6-20P-0.8SV1(71) Modeller
Förpackning
Rör
Sammankopplade stackhöjder
6mm, 8mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,236" (6,00mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)