FX6-20S-0.8SV2(93)
DigiKeys produktnummer
26-FX6-20S-0.8SV2(93)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX6-20S-0.8SV2(93)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FX6-20S-0.8SV2(93)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6-20S-0.8SV2(93)
Beskrivning
CONN RCPT 20POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX6-20S-0.8SV2(93) Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Sammankopplade stackhöjder
7mm, 8mm, 9mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,236" (6,00mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)