FX6-20P-0.8SV(93)
DigiKeys produktnummer
26-FX6-20P-0.8SV(93)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX6-20P-0.8SV(93)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FX6-20P-0.8SV(93)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6-20P-0.8SV(93)
Beskrivning
CONN HDR 20POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX6-20P-0.8SV(93) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 7mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,197" (5,00mm)
Antal positioner
20
Basproduktens nummer
Stigning
0,031" (0,80mm)