FX6A-20P-0.8SV2(71)
DigiKeys produktnummer
H123463-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6A-20P-0.8SV2(71)
Beskrivning
CONN HDR 20POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX6A-20P-0.8SV2(71) Modeller
Kategori
Stigning
0,031" (0,80mm)
Förpackning
Rör
Sammankopplade stackhöjder
7mm, 9mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,275" (6,99mm)