FX10B-144S-SV
DigiKeys produktnummer
FX10B-144S-SV-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10B-144S-SV
Beskrivning
CONN RCPT 144POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
144 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10B-144S-SV Modeller
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm, 5mm
Antal positioner
144
Höjd över kort
0,126" (3,20mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)