FX10A-144P-SV1(71)
DigiKeys produktnummer
FX10A-144P-SV1(71)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-144P-SV1(71)
Beskrivning
CONN HDR 144POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
144 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10A-144P-SV1(71) Modeller
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
5mm
Antal positioner
144
Höjd över kort
0,177" (4,50mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)