FX10A-144S-SV(21) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX10A-144S-SV(21)
DigiKeys produktnummer
FX10A-144S-SV(21)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-144S-SV(21)
Beskrivning
CONN RCPT 144POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
144 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX10A-144S-SV(21) Modeller
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm, 5mm
Antal positioner
144
Höjd över kort
0,126" (3,20mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)