FX10A-144P-SV(92) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 383
Datablad
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
I lager: 0
Datablad
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX10A-144P-SV(92)
DigiKeys produktnummer
FX10A-144P-SV(92)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-144P-SV(92)
Beskrivning
CONN HDR 144POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
144 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10A-144P-SV(92) Modeller
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm
Antal positioner
144
Höjd över kort
0,138" (3,50mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)