FX10B-144P-SV1(71)
DigiKeys produktnummer
FX10B-144P-SV1(71)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10B-144P-SV1(71)
Beskrivning
CONN HDR 144POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
144 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX10B-144P-SV1(71) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
5mm
Antal positioner
144
Höjd över kort
0,177" (4,50mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)