TV1030-3R0106-R
DigiKeys produktnummer
283-4668-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TV1030-3R0106-R
Beskrivning
CAP 10F -10% +30% 3V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 F (EDLC) superkondensatorer 3 V Radial, kapslad 26mOhm 1000tim vid 85°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
10 F
Storlek/dimension
0,413" diam. (10,50mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
1,240" (31,50mm)
Spänning - märkt
3 V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
26mOhm