HV1030-2R7106-R
DigiKeys produktnummer
283-4202-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HV1030-2R7106-R
Beskrivning
CAP 10F -10% +30% 2.7V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 34mOhm vid 100 Hz 1000tim vid 65°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 65°C
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
10 F
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
1,240" (31,50mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
34mOhm vid 100 Hz