TPLH-3R0/10WR10X30
DigiKeys produktnummer
2085-TPLH-3R0/10WR10X30-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPLH-3R0/10WR10X30
Beskrivning
CAP 10F 3.0V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 F (EDLC) superkondensatorer 3 V Radial, kapslad 40mOhm vid 1kHz 1000tim vid 65°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 65°C
Tillverkare
Tecate Group
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
10 F
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
1,240" (31,50mm)
Spänning - märkt
3 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm vid 1kHz