BCAP0010 P300 X11 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
10 F (EDLC) superkondensatorer 3 V Radial, kapslad 25mOhm
BCAP0010 P300 X11
DigiKeys produktnummer
589-BCAP0010P300X11-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BCAP0010 P300 X11
Beskrivning
CAP 10F 3V THROUGH HOLE
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
BCAP0010 P300 X11 Modeller
Kategori
Terminering
PC-stift
Tillverkare
Maxwell Technologies
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Förpackning
Bulk
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
10 F
Höjd - monterad (max)
1,240" (31,50mm)
Spänning - märkt
3 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm