DAM15P500M är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 800
Datablad
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
Amphenol CS (Commercial Products)
I lager: 46
I lager: 31
I lager: 125
15 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
DAM15P500M
DigiKeys produktnummer
DAM15P500M-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAM15P500M
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
DAM15P500M Modeller
Strömklassning (Ampere)
7,5A per kontakt
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,406" (10,30mm)
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C