FCE17-A15PB-440_View2
FCE17-A15PB-440
FCE17-A15PB-440
FCE17A15PB440
DigiKeys produktnummer
664-FCE17A15PB440-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FCE17A15PB440
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FCE17A15PB440 Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
15,0µin (0,38µm)
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
5A
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Dornavstånd
0,405" (10,29mm)
Antal positioner
Egenskaper
Kortlås, filter, jordningsindenteringar
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Termoplast (glasfylld)
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-40°C-85°C