VJ1206Y105JXJRW1BC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Vitramon
I lager: 203
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 6 813
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 0
Uppgradering
YAGEO
Uppgradering
YAGEO
Parametrisk ekvivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
1 µF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
VJ1206Y105JXJRW1BC
DigiKeys produktnummer
VJ1206Y105JXJRW1BC-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ1206Y105JXJRW1BC
Beskrivning
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VJ1206Y105JXJRW1BC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)