VJ0805Y473KXAAP är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Johanson Dielectrics Inc.
Taiyo Yuden
Uppgradering
KEMET
0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
VJ0805Y473KXAAP
DigiKeys produktnummer
VJ0805Y473KXAAP-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0805Y473KXAAP
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VJ0805Y473KXAAP Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)