UMK212B7473KG-T
DigiKeys produktnummer
587-1278-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-1278-1-ND - Remsbit (CT)
587-1278-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UMK212B7473KG-T
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
UMK212B7473KG-T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)