CL21B473KBCNNNC
DigiKeys produktnummer
1276-1250-2-ND - Remsa och spole (TR)
1276-1250-1-ND - Remsbit (CT)
1276-1250-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL21B473KBCNNNC
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CL21B473KBCNNNC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)