SMCJ54CA-M3/57T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 6 467
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 28
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Uppgradering
Similar
Similar
Comchip Technology
87,1V Klämma 17,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ54CA-M3/57T
DigiKeys produktnummer
SMCJ54CA-M3/57T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ54CA-M3/57T
Beskrivning
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
17,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
54V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
60V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
87,1V