SMCJ54CAE3/TR13 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 3 180
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 6 467
Datablad
Littelfuse Inc.
Datablad
Littelfuse Inc.
Similar
Similar
I lager: 377
Bourns Inc.
Bourns Inc.
I lager: 714
87,1V Klämma 17,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
SMCJ54CAE3/TR13
DigiKeys produktnummer
SMCJ54CAE3/TR13-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ54CAE3/TR13
Beskrivning
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
17,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
54V
Spänning - genombrott (min)
60V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
87,1V