SMB10J6.5A-E3/5B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Bourns Inc.
I lager: 30 575
Datablad
Similar
Semtech Corporation
I lager: 3 000
Datablad
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
Microchip Technology
Microchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Comchip Technology
Comchip Technology
11,2V Klämma 89,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMB10J6.5A-E3/5B
DigiKeys produktnummer
SMB10J6.5A-E3/5B-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J6.5A-E3/5B
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
89,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
7,22V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V