TV06B6V5J-HF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 2 985
Datablad
11,2V Klämma 53,57A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
TV06B6V5J-HF
DigiKeys produktnummer
TV06B6V5J-HF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TV06B6V5J-HF
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AA
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
TV06B6V5J-HF Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
53,57A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
7,22V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V