SMBJ6.5A-TR
DigiKeys produktnummer
497-3007-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-3007-1-ND - Remsbit (CT)
497-3007-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ6.5A-TR
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMB
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11,2V Klämma 56A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMBJ6.5A-TR Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
56A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
7,2V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V