SMB10J13AHE3/52 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Bourns Inc.
I lager: 3 043
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 10 902
Datablad
Littelfuse Inc.
Semtech Corporation
YAGEO
YAGEO
STMicroelectronics
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
Comchip Technology
21,5V Klämma 46,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
SMB10J13AHE3/52
DigiKeys produktnummer
SMB10J13AHE3/52-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMB10J13AHE3/52
Beskrivning
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
46,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1000W (1kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
13V
Spänning - genombrott (min)
14,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
21,5V