BZX384C13-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 11 832
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
I lager: 23
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
onsemi
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 13 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-323
BZX384C13-G3-18
DigiKeys produktnummer
BZX384C13-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384C13-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX384C13-G3-18 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW