1.5KE36CA-E3/54 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 2 552
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 381
Comchip Technology
YAGEO
I lager: 668
STMicroelectronics
Taiwan Semiconductor Corporation
Microchip Technology
Microchip Technology
49,9V Klämma 30,1A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE
1.5KE36CA-E3/54
DigiKeys produktnummer
1.5KE36CA-E3/54GITR-ND - Remsa och spole (TR)
1.5KE36CA-E3/54GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE36CA-E3/54
Beskrivning
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC 1.5KE
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1.5KE36CA-E3/54 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
30,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Genomgående hål
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
30,8V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
34,2V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
49,9V