1.5KE36CA-E3/51 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 2 552
Datablad
Similar
STMicroelectronics
Littelfuse Inc.
I lager: 381
Comchip Technology
Comchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
49,9V Klämma 30,1A Ipp TVS - dioder Genomgående hål 1,5KE
1.5KE36CA-E3/51
DigiKeys produktnummer
1.5KE36CA-E3/51-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE36CA-E3/51
Beskrivning
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC 1.5KE
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
30,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Genomgående hål
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
30,8V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
34,2V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
49,9V