1.5KE36CA
DigiKeys produktnummer
497-11380-1-ND - Remsbit (CT)
497-11380-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE36CA
Beskrivning
TVS DIODE 30.8VWM 64.3VC DO201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64,3V Klämma 156A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-201
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1.5KE36CA Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
156A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Artikelstatus
Föråldrad
Kapacitans @ frekvens
1250pF vid 1MHz
Genomgående hål
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
30,8V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
34,2V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,3V