SFR25H0001509FA500 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 22 756
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
15 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
SFR25H0001509FA500
DigiKeys produktnummer
SFR25H0001509FA500-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR25H0001509FA500
Beskrivning
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt (Watt)
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)