RNMF12FTD15R0
DigiKeys produktnummer
RNMF12FTD15R0-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RNMF12FTD15R0
Beskrivning
RES 15 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, säkerhet Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RNMF12FTD15R0 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Flamhämmande beläggning, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,093" x L 0,250" (2,35 x 6,35mm)