SFR25H0001509FR500
DigiKeys produktnummer
BC4403TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC4403CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR25H0001509FR500
Beskrivning
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
15 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Kategori
Effekt (Watt)
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)