2499-003-X5W0-103ZLF
DigiKeys produktnummer
410-1051-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2499-003-X5W0-103ZLF
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 10000PF 500V AXIAL
Detaljerad beskrivning
10000 pF Genomföringskondensator 500V 20 A Axiell, bussning
Kategori
Spänning - märkt
500V
Ström
20 A
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Förpackning
Bulk
Införingsförlust
35dB vid 100MHz
Temperaturkoefficient
X5W
Kapacitans
10000 pF
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 0,468" (6,35 x 11,89mm)
Tolerans
-20%, +80%